ennl

Grupa

Grupa

 

 

                   Grupa Cefetra jest aktywna na rynku europejskim , poprzez spółki zależne w Holandii, Wielkiej Brytanii, Polsce , Hiszpanii, we Włoszech oraz na Węgrzech. 

Obroty grupy od lat przekraczają 20 milionów ton w skali roku, czyniąc z niej kluczowego dostawcę dla przemysłu paszowego oraz innych przetwórców produktów rolnych .

 

Do 2012 roku firma Cefetra BV była kapitałowo połączona z kooperatywami holenderskimi zaangażowanymi w produkcję pasz dla zwierząt. Od 2013 roku 100 % udziałowcem Cefetra BV jest niemiecka firma BayWa AG z siedzibą w Monachium. 

Cefetra BV ( udziałowiec Bałtyckiego Terminala Zbożowego poprzez spółkę zależna - Baltic Logistic Holding), jest holenderską firmą zaopatrującą europejskie firmy sektora przetwórczego( pasze, młyny, olejarnie, destylarnie) w produkty rolne produkowane w Europie oraz importowane z  Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu. 

 

W Polsce Cefetra działa od 2004 roku, będąc jednym z importerów śruty sojowej , krajowym dostawcą ziarna oraz eksporterem zbóż zarówno na rynek europejski , jak i do krajów trzecich- głównie Bliski Wschód.

Cefetra Polska  posiada własne elewatory zbożowe  w Dobrym Mieście na Warmii,Lęborku , Nidzicy w Pawłowie na Lubelszczyźnie . 

Łączna pojemność magazynowa tych obiektów to ponad 110 tysięcy ton zbóż. 

Obecnie  zatrudnia w Polsce blisko 80 pracowników , osiągając obroty ponad 1 650 tysięcy ton zbóż i śruty rocznie.