O Nas

CEFETRA W POLSCE

O nas

W Polsce Cefetra działa od 2004 roku. Jesteśmy krajowym dostawcą ziarna oraz eksporterem zbóż zarówno na rynek europejski, jak i do krajów trzecich – głównie Bliskiego Wschodu. Posiadamy własne elewatory zbożowe w Dobrym Mieście, Lęborku, Nidzicy oraz w Pawłowie.

Oferujemy jakość, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.
Budujemy efektywne łańcuchy dostaw oparte na doskonałej logistyce pomiędzy dostawcami na całym świecie, a naszymi klientami w Europie. Naszym priorytetem jest wysoka jakość oraz bezpieczeństwo zdrowotne oferowanych towarów. Dbamy o to, aby nasi partnerzy zawsze otrzymywali przejrzyste informacje na temat łańcucha dostaw i korzystali z naszej rozległej, globalnej sieci. Wybieramy zrównoważone rozwiązania i tego samego oczekujemy od naszych partnerów w ramach całego procesu logistycznego.

NASZA HISTORIA

Historia firmy

Cefetra została założona w Holandii w 1899 roku jako “spółdzielnia rolnicza” specjalizująca się w imporcie nawozów do lokalnych rolników.

 

Od importera ….

“Spółdzielnia rolnicza” wspierała lokalnych rolników przy zakupie nawozów. W latach dwudziestych rozpoczęła działalność handlową i produkcyjną w sektorze paszowym, a pod koniec lat trzydziestych dostarczała maszyny i prowadziła ubojnie oraz stację hodowlaną.

…. do największego dystrybutora produktów rolnych w Holandii

Po wojnie spółdzielnia zajmowała się przetwórstwem produktów rolnych. W 1972 roku firma połączyła się z Handelsraad i otrzymała nazwę Cebeco. Cebeco było zdecydowanie największym przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie handlu, dystrybucji i przetwórstwa produktów rolnych w Holandii.

Od Cebeco do Cefetra

W 1988 roku powstała Cebeco Feed Trading, która zajmowała się wyłącznie importem surowców spoza UE do holenderskich producentów mieszanek paszowych. W 2002 roku Cebeco Feed Trading zmieniła nazwę na Cefetra i przeniosła się do ‘de Willemswerf’ w Rotterdamie, gdzie nadal znajduje się jej siedziba.

GLOBALNY OBRAZ

Cefetra – część międzynarodowego koncernu BayWa

Od 2013 roku właścicielem firmy Cefetra jest BayWa – notowana na giełdzie, wiodąca grupa handlowo-usługowa w Niemczech.  Jej podstawowa działalność obejmuje rolnictwo, energetykę i branżę materiałów budowlanych.

BayWa zatrudnia ponad 17 000 pracowników w 40 różnych krajach. Grupa Cefetra (wcześniej BayWa Agri Supply and Trade) jest spółką holdingową z siedzibą w Rotterdamie, prowadzącą międzynarodową działalność handlową w zakresie handlu produktami rolnymi. Wiodące marki grupy Cefetra to: Cefetra, Tracomex, Premium Crops, Royal Ingredients Group, BioCore i Sedaco. Firmy te ściśle współpracują ze sobą, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszym klientom.

GEOGRAFIA

Cefetra na świecie

Grupa Cefetra sprzedaje łącznie około 21 milionów ton surowców rocznie, dostarczając towary głównie na rynek europejski.

Gdzie prowadzimy działalność?

Importujemy śrutę sojową, śrutę słonecznikową i łuski sojowe z Ameryki Południowej. Z Ameryki Północnej pochodzi śruta sojowa oraz zboża, a z Azji makuchy z pestek palmy. Coraz większe znaczenie mają dostawy zboża i śruty słonecznikowej z regionu Morza Czarnego.  

 

Jaka jest wielkość sprzedaży?

Jako Cefetra Polska sprzedajemy łącznie około 1,5 miliona ton produktów rocznie.  Na ilość tę składa się 1/4 białka i 3/4 zbóż.  Jesteśmy wiodącym partnerem  przemysłu paszowego w Europie.

Nie robimy tego jednak sami!

Nawiązujemy ścisłą i długoterminową współpracę z lokalnymi dostawcami na całym świecie.

FILOZOFIA

Kultura i wartości

Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i dążymy do podnoszenia ich satysfakcji. Lubimy myśleć o sobie jako efektywnej organizacji. Dobrze rozwinięta struktura zapewnia nam wysoką wydajność i umożliwia szybkie działanie.

Rozległa sieć i dobrze funkcjonujące łańcuchy dostaw zapewniają nam elastyczność niezbędną do dostarczania towarów “na czas”. Wyróżnia nas nasza historia, sposób, w jaki podchodzimy do partnerów i chęć współpracy z klientami. Wśród naszych priorytetów jest jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska.